28.05.2014

Ślub Kim Kardashian i Kanye Westa we Florencji: zdjęcia i relacje

Kanye West i Kim Kardashian są już nowożeńcami! Ile kosztował ich ślub, kto dla nich zaśpiewał? Oto szczegóły


Ślub Kim Kardashian i Kanye Westa
Ślub Kanye Westa i Kim Kardashian

Kim Kardashian i Kanye West - jak się pobrali

Ślub 33-letniej Kim i 36-letniego Kanye odbył się 24 maja we Florencji we Włoszech. Sakramentu małżeństwa udzielił im pastor Rich Wilkerson Junior, a organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się przyjaciółka rodziny Kardashian i event plannerka, Sharon Sacks. W uroczystości uczestniczyły dziesiątki gości, wśród których znalazło się wiele osobistości, między innymi Serena Williams, John Legend, Steve McQueen, Big Sean i Valentino.

Kim do ołtarza poprowadził Bruce Jenner. Największe owacje pojawiły się w momencie ogłoszenia Kim i Kanye mężem i żoną oraz w trakcie ich pierwszego pocałunku. Siedząca w pierwszym rzędzie Kris Jenner ze wzruszenia ponoć zalała się łzami.Kto został zaproszony na ślub Kanye i Kim - lista gości

Kim i Kanye początkowo deklarowali, że zdecydują się na kameralną uroczystość w gronie najbliższych krewnych i znajomych. Najwyraźniej jednak zmienili plany co do rozmiarów imprezy. Na długiej liście gości zaproszonych na ślub aż roiło się od znanych nazwisk, wśród których pojawili się między innymi: Jaden Smith, Lana Del Rey, Tyga i Rachel Roy. Zaproszenie otrzymali również Jay Z i Beyonce, którzy nie dotarli na uroczystość. Swoją nieobecnością odznaczył się też brat Kim, Rob Kardashian.

Dlaczego brat Kim Kardashian opuścił jeden z najważniejszych dni w życiu swojej siostry? Powody, o których piszą zagraniczne portale, wydają się dość zaskakujące. Rob wyjechał przed uroczystym brunchem, który miał mieć miejsce w przededniu ślubu, czyli 23 maja, w Pałacu Wersalskim w Paryżu, i w którym miał uczestniczyć. Brat kim podjął taką decyzję, gdyż nie udało mu się wcisnąć w żaden z luksusowych zestawów ubrań, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Zamysł był taki, aby cała rodzina Kardashian wystąpiła w kostiumach od Valentino. Rob musiał się poczuć dość niezręcznie, zwłaszcza że już wcześniej był bardzo przygnębiony tym, że przybrał ostatnio na wadze. Jak podaje osoba z otoczenia, sytuacja doprowadziła nawet do konfliktu między nim a jego siostrą:

Rob powiedział, że manifestowanie bogactwa (...) przez Kim i Kanye wywołuje w nim obrzydzenie i że są to płytkie bzdety. Jego siostra wkurzyła się z kolei, że przez ostatnie kilka miesięcy nie wysilił się ani trochę, aby zrzucić choć odrobinę wagi. Rob doszedł do wniosku, że Kim dba jedynie o jego wizerunek. Powiedział, że ułatwi jej sprawę i po prostu wyjedzie. Zarezerwował sobie lot na sobotę rano i nie pojawił się na lunchu u Valentino. On zwyczajnie nie czuje się komfortowo (...) w otoczeniu swojej rodziny. Oni wszyscy żyją w tym pięknym świecie, do którego on po prostu nie pasuje.

Przykro słyszeć, że taka błahostka doprowadziła do tak poważnego sporu. Trudno się jednak dziwić decyzji Roba, który doznał odrzucenia ze strony najbliższych. Miejmy nadzieję, że swoją nieobecnością dał im nauczkę.Lana Del Rey, Andrea Bocelli, John Legend - występy gwiazd na ślubie Kim i Kanye

To musiały być naprawdę niezapomniane chwile, zarówno dla pary młodej, jak i dla zebranych gości. Uroczystość uświetniły bowiem występy wyjątkowych artystów. Gdy Bruce Jenner prowadził Kim do ołtarza, Andrea Bocelli wykonał utwór Con te Partiro.

Z informacji podawanych przez magazyn People wynika, że w trakcie pierwszego tańca para młoda bawiła się przy dźwiękach mashupu kawałka Otisa Reddinga These Arms of Mine z At Last Etty James, po którym zaczął rapować Kanye.

Następnie wystąpił ich dobry przyjaciel, John Legend. Odśpiewał on romantyczną piosenkę All Of Me, którą napisał o swojej żonie, Chrissy Teigen.

Wcześniej zagraniczne media pisały również, że na ślubie Kardashian-Westów prawdopodobnie zaśpiewa także Lana Del Rey. To właśnie jej piosenka, zatytułowana Young And Beautiful, leciała w tle, gdy 21 października 2013 Kanye oświadczał się Kim w San Francisco. Jak się okazało, artystka jednak wystąpiła nie na ślubie, lecz w przededniu, na kolacji po próbie generalnej. Lana wykonała dla Kim jej 3 ulubione utwory, między innymi kawałek Summertime Sadness.Ile kosztował ślub Kim Kardashian i Kanye Westa?

Gdy narzeczeni zdecydowali się na uroczystość we Florencji, dla wszystkich stało się jasne, że będzie to jedna z rzeczy, na których nie zamierzają oszczędzać. Za samą kolację w przeddzień ślubu zapłacili $681.600, w tym ponad dwa tysiące dolarów na jednego gościa plus 5.452 dolarów za szampana. Po kolacji nad Wersalem odbył się pokaz fajerwerków, który kosztował $204.480! Za muzykę nowożeńcom przyszło bardzo słono zapłacić. Występy znanych gwiazd na żywo były bowiem warte 1,7 miliona dolarów.

Za wynajem Forte di Belvedere we Florencji, gdzie odbył się ślub, Kim i Kanye zapłacili 410 tysięcy dolarów. Dużo? Wcale nie, jeśli weźmie się pod uwagę cenę sukienki panny młodej od Sarah Burton, która wyniosła 2,1 miliona dolarów! Do tego trzeba doliczyć prywatne samoloty, ochronę i pokoje hotelowe dla wszystkich gości.

Bez wliczania kosztów posiłków, kwiatów i tym podobnych, kwota, jaką Kim i Kanye wydali w ciągu jednego weekendu, wyniosła co najmniej 14,7 miliona dolarów. Trzeba im przyznać, że mają gest.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz