20.06.2014

Michael Schumacher wybudzony ze śpiączki: gwiazda Formuły 1 wraca do zdrowia?

Lekarze nie dawali mu szans. Gdy już wszyscy stracili nadzieję, Michael Schumacher zaczął odzyskiwać przytomnośćMichael Schumacher wyszedł ze śpiączki

Groźny wypadek pozostawia Schumachera w śpiączce

W grudniu 2013 Michael Schumacher trafił do szpitala we Francji po niebezpiecznym wypadku, jakiemu uległ w trakcie jazdy na nartach w Meribel we Francuskich Alpach. Był to najgroźniejszy incydent z udziałem kierowcy Formuły 1. Niemiec ma już na swoim koncie katastrofę, do której doszło na trasie wyścigu w Silverstone i w wyniku której miał złamaną nogę, oraz wypadek na motorze, w wyniku którego doznał poważnych urazów szyi i kręgosłupa.

Tym razem z pozoru niegroźny wypad na narty z synem zakończył się dla Michaela i jego rodziny dramatycznie. Schumacher upadł i uderzył głową w skałę. Choć miał na sobie kask, nie uchroniło go to przed poważnym urazem mózgu i koniecznością interwencji chirurga. Aby zapobiec dodatkowym uszkodzeniom, lekarze wprowadzili go w stan śpiączki klinicznej. Wraz z upływem czasu powoli tracili nadzieję, że kiedykolwiek odzyska przytomność.

Michael Schumacher wychodzi ze śpiączki

W kwietniu 2014 Michael zaczął odzyskiwać przytomność, a 16 czerwca został przetransferowany do szpitala w Szwajcarii, gdzie ma przejść długi proces rehabilitacji. Managerka legendy F1, Sabine Kehm, wydała tego dnia oświadczenie, w którym poinformowała o obecnej kondycji Schumachera oraz podziękowała doktorom, którzy opiekowali się nim po wypadku:

[Rodzina Michaela] pragnie szczególnie podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i terapeutom z Grenoble, którzy się nim zajmowali, a także ratownikom z miejsca wypadku. Wykonali oni wspaniałą pracę w ciągu tych pierwszych miesięcy. Jego bliscy chcieliby również podziękować każdej z wielu osób, które przesyłały Michaelowi serdeczne życzenia. Jesteśmy przekonani, że mu to pomogło. z góry też prosimy o uszanowanie faktu, że dalsza rehabilitacja będzie się odbywać z dala od życia publicznego.

Micheal Schumacher będzie wracał do zdrowia w Lausanne University Hospital w Szwajcarii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz